AAA Taxi Objednat taxi

AAA TAXI koupí 150 ekologických vozů s pohonem na CNG

9. 9. 2014

Flotila AAA TAXI se do dvou let rozšíří o 150 nových aut poháněných plynem CNG. Aktuálně probíhá vyjednávání o dodávkách vozů se Škodou Auto a s Pražskou plynárenskou o slevě na plyn.

Společnost AAA Radiotaxi rozhodla posílit flotilu svých taxi o auta s pohonem na stlačený zemní plyn – CNG. V plánu je nákup 150 vozů a odběr paliva se slevou u stanic Pražské plynárenské. „Dodávky nových vozů budou postupné. Počet 150 nových aut na CNG odpovídá horizontu dvou let. Jednali jsme se Škodou Auto, nastavili jsme si pravidla pro jejich odebírání. Zájem máme hlavně o novou Octavii upravenou na plyn,“ říká jednatel AAA Radiotaxi Jiří Kvasnička. „Do konce roku 2014 bychom jich mohli mít deset až dvacet,“ dodává.

Ekologický provoz a úspora

Auta poháněná plynem CNG jsou ekologičtější a cena za litr pohonné hmoty je nižší než u benzinu či nafty. Pro ilustraci: zemní plyn stojí v Praze podle aktuálních údajů 26 korun za kilogram, litr benzinu Natural 95 je cca o deset korun dražší. Spolu s nákupem aut probíhají také jednání o nákupu paliva za zvýhodněnou cenu s Pražskou plynárenskou, která provozuje šest z devíti čerpacích stanic v hlavním městě. Na nich by vozy AAA radiotaxi využívaly slevu.

Společenská odpovědnost

„Nákup nových vozů vnímáme i jako aktivitu společenské odpovědnosti. Chceme, aby přeprava taxi po Praze byla nejen rychlá a plynulá, ale i více ekologická. Hlavní město si to určitě zaslouží,“ uzavírá Jiří Kvasnička.

Smluvní řidiči AAA TAXI mají zčásti vlastní vozy, od firmy si však mohou vzít také auto na leasing. To by byl případ i nových vozů na CNG, které AAA TAXI nakoupí.