AAA Taxi Objednat taxi

Prohlášení J. Kvasničky k plánovým protestním akcím

31. 1. 2018

31Prohlášení pro řidiče a smluvní partnery spol. AAA radiotaxi s.r.o.

ŘIDIČŮM A PROVOZOVATELŮM TAXISLUŽBY – SMLUVNÍM PARTNERŮM spol. A A A radiotaxi s.r.o.

Vážení smluvní partneři, Vážení provozovatelé a řidiči taxislužby,

na začátek měsíce února 2018 připravují některá zájmová sdružení a asociace, která na veřejnosti deklarují, že sdružují a zastupují zejména pražské provozovatele a řidiče taxislužby, zahájení protestních akcí.

Vzhledem k tomu, že A A A radiotaxi s.r.o. není pořadatelem ani účastníkem těchto případných akcí, žádáme vás, abyste ze svých vozů, v případě, že se těchto akcí zúčastníte, sejmuli nebo zakryli veškerá označení (logo společnosti, telefonní číslo, alfa řidiče), která by mohla být spojována s A A A radiotaxi s.r.o.

Společnost A A A radiotaxi s.r.o. v současné době intenzivně jedná o velmi vážných aktuálních problémech pražské taxislužby, zejména o nelegálním provozování taxislužby na území Prahy. Jednání probíhají na úrovni s ministerstvy dopravy, obchodu a průmyslu, vnitra, spravedlnosti, obvodním a městským státním zastupitelstvím v Praze. K problému nelegálního provozování taxislužby existuje také rozsudek Soudního dvora Evropské unie z 20. prosince loňského roku 2017 – viz příloha. Pro uvedená jednání jsou jakékoli účasti společnosti A A A radiotaxi s.r.o. na nátlakových protestních akcích kontraproduktivní a mohou vést pouze ke zbytečným průtahům a komplikacím, které nejsou v zájmu hlavně řidičů a provozovatelů taxislužby.

Společnost A A A radiotaxi s.r.o. se v rámci svých maximálních možností prakticky po celou dobu své existence na dosud ještě svobodném trhu české a pražské taxislužby vždy zasazovala zejména při změnách zákona č.111/1994 Sb., o silniční dopravě, o zachování svobodného trhu taxislužby v české republice, rovných podmínek všech účastníků na trhu taxislužby a důsledné uplatňování právního rámce taxislužby v praxi. Na tomto postoji k české taxislužbě nehodlá v současné době ani v budoucnu společnost A A A radiotaxi s.r.o. nic měnit.

V Praze dne 29. ledna 2018

J.K. A A A

 

Tisková zpráva Soudního dvora Evropské unie je ke shlédnutí zde: [PDF; 0,21 MB]

Rozsudek Soudního dvora Evropské unie z 20. prosince loňského roku 2017 s příslušenstvím v jazyce českém naleznete zde