AAA Taxi Objednat taxi

Stížnost

2. 3. 2018

Vážená paní šéfredaktorko,

včera 1.3 2018 byl zveřejněn článek, viz. odkaz:

https://zpravy.idnes.cz/taxikari-protesty-blokada-praha-uber-dsv-/domaci.aspx?c=A180301_124242_domaci_hell

Ve zmíněném článku Vás redaktor p.Heller uvedl hned několik lživých informací, proti kterým se ohrazuji a žádám tiskovou opravu.

  1. Bylo by vhodné, když pan redaktor píše o odpovědnosti zprostředkovatele, aby se seznámil s danou problematikou v připravované novele zákona 111. V návrhu této novely rozhodně není odpovědnost zprostředkovatele popsána tak, jak uvádí pan redaktor. Tzn. není uvedena odpovědnost za chování řidičů taxi. V žádném případě tedy nemůže pan redaktor poškozovat firmu A A A radiotaxi s.r.o. tvrzením v jeho článku.
  2. Novela zákona 111 zdaleka není po připomínkách provozovatelů taxislužby připravena pro PS PČR. Pokud jsou nějaké připomínky k novele, pak jedině k technické stránce informační vazby mezi MD a jednotlivými subjekty podnikajícími jako zprostředkovatelé – dispečinky.
  3. Pan redaktor Heller není ani schopen informovat o dalších protestech řidičů taxi, když tvrdí, že se v příštím týdnu nebude protestovat. Mohu Vám sdělit, že protestovat se bude a to každý den.

Žádám tedy o tiskovou opravu a omluvu na Vašich stránkách, z které bude zřejmé, že A A A radiotaxi s.r.o. po 28 letech působení na trhu pražské taxislužby nemá problém s odpovědností zprostředkovatele tak, jak ji popsal pan redaktor Heller. A dále pak aby svou omluvou vyjasnil onen nepodložený fakt, že hází do jednoho pytle UBER a Taxify, kteří denně flagrantně porušují platné zákony ČR s ostatními provozovateli taxislužby nebo dispečinky, kteří zákony ČR neporušují.

S pozdravem

Jiří Kvasnička, jednatel