AAA Taxi Objednat taxi

Taxi pro firmy: přinášíme moderní a pohodlné bezhotovostní jízdy

14. 4. 2015

V dnešní době již firmám nestačí jen včasný a spolehlivý odvoz při využití taxislužby. Důležitým cílem je zajistit pohodlnou bezhotovostní platbu za jízdu a umožnit efektivní a přitom jednoduchou kontrolu nad náklady i trasami jízd.

Společnost AAA TAXI, největší taxislužba v Praze i celé ČR, aktuálně představuje řešení, které firmám zajistí bezstarostné využívání taxislužby pro své zaměstnance i obchodní partnery. Pro fakturační jízdy s AAA TAXI mohou firmy využít dvě nové možnosti: zákaznické karty a elektronické vouchery.

Bezkontaktní zákaznické karty

Karty představují nástroj na uskutečnění opakovaných jízd. Umožňují jízdy na základě definovaných podmínek a stanoveného objemu přepravy. Karty fungují jako bezkontaktní karty s využitím NFC a QR kódu. Firma si určí počet karet, každá karta identifikována jedinečným kódem.

Hlavními výhodami jsou GPS monitoring a možnost průběžného i zpětného ověřování všech realizovaných jízd. Průběh a trasy jízd má zákazník k dispozici pro průběžnou i zpětnou kontrolu. Pro dosažení max. efektivity má firma možnost povolovat jízdy dle požadavků (zvolená trasa) a definovat podmínky jízdy (odkud – kam, čas, maximální limit).

Pro opakované jízdy na stálých trasách společnost AAA TAXI nabízí možnost nadefinovat pevné trasy s pevně stanovenou cenou.

Zákaznické karty představují výhodný nástroj pro jízdy vašich zaměstnanců nebo stálých spolupracovníků, přičemž zároveň odpadají starosti s poskytováním a evidencí služebních vozidel pro tyto případy.

Elektronické jízdní vouchery

Voucher slouží jako bezhotovostní poukaz na jednorázovou jízdu. Poukaz umožňuje realizaci jednorázových jízd zaměstnanců nebo jednorázovou přepravu vašich klientů a návštěv. E-vouchery lze rovněž využít jako benefity pro zaměstnance nebo obchodní partnery.

Jednorázový poukaz si firma vytvoří dle požadavků – jednotlivé vouchery si firma generuje průběžně přes zákaznické rozhraní. Každý voucher je vybaven QR kódem pro rychlé načtení. Vždy lze nastavit limit a časovou platnost voucheru. K jízdám na vouchery nejsou třeba žádné rezervace předem, stačí poukaz předložit řidiči AAA TAXI před zahájením jízdy. Elektronické vouchery lze snadno vytisknout na běžné tiskárně, poslat jako PDF a na smartphone.

Kontrola a vyúčtování jízd

Pro definici a správu karet i voucherů zákazník využije webové rozhraní s vlastní administrací. Každá firma spravuje svůj zákaznický účet, do něhož se jednoduše ukládají veškeré informace. Je možno definovat a kontrolovat všechny jízdy: kudy se jelo, kam se jelo a za kolik. Existuje tak neustálý přehled nad financemi a kontrola nad uskutečněnými jízdami.

Platba probíhá jednou měsíčně na základě hromadného vyúčtování a faktury. Pro realizaci jednotlivých jízd tak není nutno vozit hotovost nebo mít platební kartu. Součástí fakturace je rovněž reporting s podrobným přehledem o všech jízdách. Firmy ušetří čas spojený s administrativou a nemalé peníze.

Objednávky vozu

Pro realizaci bezhotovostních jízd se uzavírá smlouva o zajištění taxislužby. K objednávce vozu lze pak využít běžné způsoby objednání taxi. Jízdy lze tedy objednat telefonicky prostřednictvím nonstop dispečinku 14 014, nebo využít nejrychlejšího způsobu objednání taxi prostřednictvím mobilní aplikace pro Android a iOS. Oba způsoby umožňují výběr vhodného vozu dle volitelných požadavků. Společnost AAA TAXI je schopna firemním klientům nabídnout i zrychlené objednávání vozů prostřednictvím tzv. zelených linek.

Další informace naleznete v sekci Taxi pro firmy.